Build - izolacje akustyczne do lekkiej zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych

Firma Dafa Polska jest liderem produkcji taśm wykorzystywanych powszechnie w budownictwie. Są to produkty wprowadzone do obrotu na zasadach ogólnych, zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17050-1:2010, wykorzystywane do izolacji termicznej i akustycznej.

Taśmy akustyczne, samoprzylepne, wykonane z pianki polietylenowej o zamkniętej strukturze komórkowej. Ze względu na dobre właściwości izolacyjne i akustyczne nasze taśmy są powszechnie używane przy montażu systemów lekkiej zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych. Zastosowanie taśm powoduje zwiększenie izolacji akustycznej oraz skuteczne zapobieganie przenoszeniu drgań z konstrukcji na otaczające elementy podłoża (ogranicza pękanie ścianek działowych).

Taśmy dylatacyjne brzegowe, charakteryzują się dużą elastycznością i niską chłonnością wody (dobra izolacja przeciwwilgociowa). Są lekkie, trwałe i łatwe w montażu. Dzięki swej elastyczności umożliwiają eliminację szkodliwego wpływu rozszerzalności termicznej posadzek betonowych.


Na życzenie klienta oferujemy szeroką gamę produktów wykonanych na bazie pianek: poliuretanowych (PU) w tym melaminy, polietylenowych (PE), PORONU, polichlorku winylu (PVC), gum komórkowych (EPDM), błon klejowych na różnorodnych nośnikach, oraz taśm rozprężnych, w wersji bez kleju, samoprzylepnej i dwustronnie samoprzylepnej. W naszej ofercie posiadamy gotowe systemy samoprzylepnych taśm i formatów wykorzystywanych do montażu, izolacji, uszczelniania, wygłuszania, zabezpieczania. Wykonujemy także taśmy na szpulach.

 

Taśmy akustyczne PE do płyt kartonowo-gipsowych

 

Taśmy dylatacyjne