Zaloguj Odzyskaj hasło

Rejestracja

*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
Zarejestruj
Twój Partner w izolacjach

Izolacja

Firma Interchemall dysponuje kilkoma grupami produktów do izolacji. W ofercie posiadamy szereg taśm do izolacji termicznej, przeciwilgociowej, paroizolacji. Stosowane tu materiały to przede wszystkim pianki rozprężne oraz taśmy na bazie membran i butylu.

Kolejnym rodzajem taśm izolacyjnych są taśmy akustyczne i przeciwdrganiowe. Wykonane na bazie pianek polietylenowych PE, PVC i gum komórkowych EPDM. Produkty te są jednymi z najpopularniejszych materiałów izolacyjnych. Swoją popularnośc zawdzięczają dużej skuteczności, szybkości i łatwości montażu. Produkty dostępne w różnych wariantach (w zależności od rodzaju zastosowania). Można je stosować z takimi materiałami jak: beton, drewno, PVC, stal, aluminium.

Izolacje przeciwwilgociowe

Taśmy rozprężne PURS - produkowane ze skompresowanej, miękkiej pianki poliuretanowej o otwartych porach. Nasycone specjalnym impregnatem akrylowym, który zabezpiecza przed przenikaniem wody. Po umieszczeniu w szczelinie zaczynają się samoistnie rozprężać (kilkukrotnie zwiększając objętość) i ściśle ją wypełniają tworząć szczelną barierę. Produkty wprowadzone do obrotu zgodnie z aprobatą techniczną AT-15-9260/2014 (produkty budowlane znakowane znakiem B), powszechnie stosowane:

  • w dachach do uszczelnienia pokryć dachowych i obróbek z blachy m.in. kalenicy, koszy dachowych, itd oraz zabezpieczania przed wnikaniem zanieczyszczeń, kurzu i śniegu. 

Taśmy PES - produkowane z pianki polietyleniwej o  zamkniętej strukturze komórkowej, wprowadzone do obrotu zgodnie z aprobatą techniczną AT-15-9260/2014, stosowane:

  • w konstrukcjach dachowych, przeznaczone między innymi do stosowania pod kontrłaty w celu niwelowania nierówności między kontrłatami, membraną dachową a krokwiami, a także uszczelniania i zabezpieczenia przed nawiewaniem wody do warstwy termoizolacji oraz pomiędzy płatwią a dachową płytą warstwową.

Izolacje paroprzepuszczelne i paroizolacyjne

Taśmy wykonywane na bazie specjalnych membran, mogą być łączone z klejem lub butylem.

Izolacje przeciwdrganiowe

Taśmy wykonane z pianek poliuretanowych PU, polietylenowych PE lub gumy komórkowej EPDM. Można je stosować do klejenia powierzchni chropowatych, nierównych, lub tam gdzie wymagana jest amortyzacja. Dostępne w różnych wymiarach i rodzajach w zależności od przeznaczenia, powszechnie stosowane:

  • w budownictwie szkieletowym - taśmy przeznaczone do wytłumiania drgań przenoszonych z konstrukcji na elementy zabudowy.
  • w klimatyzacji i wentylacji do uszczelnienia połączeń.

Izolacje termiczne

Na podstawie wytycznych otrzymanych od  Kienta wytwarzamy produkty, które mogą znaleźć zastosowanie w instalacjach przemysłowych:

  • w ciepłownictwie do izolacji  rurociągów, węzłów cieplnych, zbiorników oraz wszelkich innych urządzeń wymagających izolacji termicznej,
  • w przemyśle maszynowym do izolacji maszyn i urządzeń

Unikalne właściwości pozwalają na stosowanie naszych produktów w różnych obszarach i branżach przemysłu, dlatego bardzo ważny jest odpowiedni dobór produktu dla danej aplikacji. W razie jakichkolwiek pytań prosimy wysłać zapytanie.
INTERCHEMALL sp. z o.o. | ul. Chemiczna 18 | Natolin 05-825 Grodzisk Mazowiecki | tel: 22 739 04 44, kom: 696 404 404 | email: firma@interchemall.com.pl
Copyright © 2012 Interchemall Sp. z o.o.
Created by PostFactum